Chraňte své zdi kvalitní interiérovou omítkou

Omítka je vrchní vrstva, která chrání zdi, stěny a stropy. Může být ale i dekorativním doplňkem interiéru. Vytváří rovný a hladký povrch svislých stěn a stropů a zároveň přispívá k zateplení a zlepšení akumulačních vlastností. Přečtěte si, jak vybrat tu nejlepší.

Jaké druhy najdete v nabídce?

Základní dělení omítek rozlišuje mezi venkovními a vnitřními. Pro venkovní je typický tradiční břizolit, omítky pro zateplovací systém ETICS (šlechtěné minerální a pastovité s akrylátovým, silikonovým nebo silikátovým pojivem). Interiérové se dělí podle složení:

  • Vápenná omítka – provádí se v jedné nebo dvou vrstvách. Dokáže absorbovat, akumulovat a vydat vlhkost a je ideální pro historické objekty.
  • Vápenocementová omítka – hodí se i do vlhkých prostor s náchylností k opotřebování.  Jednoduše se s ní pracuje, je ale náchylná k praskání.
  • Sádrová omítka – je prodyšná a dokáže vytvořit velmi hladký povrch. Není ale vhodná do prostor se zvýšenou vlhkostí. Navíc si za ni trochu připlatíte a budete potřebovat i více zkušeností.  

Omítky se dělí také podle počtu vrstev. Existuje jednovrstvá a dvouvrstvá skladba (jádrová omítka a štuk). Dalším typem je termo-izolační omítka pro omítání termo-izolačních tvárnic, protipožární, sanační a také renovační omítka. Existují také nejrůznější povrchy – hladké, ozdobné, vyhlazené, škrábané, broušené i další varianty. 

Zvolte komplexní řešení

Omítkový systém KVK na minerálním základu vám nabídne:

  • vnitřní jednovrstvé a dvouvrstvé systémy omítek na všechny druhy zdiva,
  • vnější minerální systémy šlechtěných omítek, pastovitých omítek, štuků a břizolitů.

Ideální volbou je pak systém interiérových omítek na minerálním základu. Pomohou zajistit optimální vlhkostní a tepelnou stabilitu, přispívají ke zdravému bydlení, nejsou náchylné k tvorbě plísní a řas, potěší vás cenou a nabídnou dlouhou životnost.

Chcete systém, který dýchá?

Abyste dosáhli kvalitního a komplexního výsledku, stačí dodržet jednu z nabízených variant:

Stavte a rekonstruujte s námi

Pokud se při omítání rozhodnete použít systémy KVK, otevírá se před vámi cesta k úžasným odměnám. I díky jejich nákupu se totiž můžete zapojit do soutěže Stavte hlavou. Prozkoumejte našeho průvodce a objevte, kde všude vám produkty Sika pomohou.

Zveřejněno dne 12.07.2019