Kvalitní hydroizolace povýší vaši koupelnu na oázu klidu

Koupelna je oproti ostatním místnostem velmi specifický prostor. Díky zvýšené vlhkosti je nutné zaměřit se na důkladnou hydroizolaci stěn a také podlah. Pokud ji provedete správně a zvolíte kvalitní materiál, zaručí vám užívání bez plísní a dalších problémů.

Nestačí chránit jen okolí vany a sprchového koutu

Hydroizolace slouží k ochraně stavebního materiálu. Pro 100% účinnost je třeba zajistit celou koupelnu, která vyžaduje vlhkostní třídu A0. Vyberte si například některý z izolačních systémů SCHÖNOX, který obsahuje vše od hydroizolační hmoty přes lepidlo až po spárovací hmoty a tmely.

Nátěr je třeba nanášet na čistý podklad

Aby hydroizolace správně plnila svou funkci, je třeba z podkladu odstranit všechny nečistoty a poté jej penetrovat. Při aplikaci nátěru začínejte vždy v rohu místnosti. Samotnou hydroizolaci nanášejte do výšky cca 20 cm nad podlahu, do oblasti pro sprchový kout a vanu do výšky 2 metrů, a nezapomeňte ani na prostor okolo umyvadla. Nechte hydroizolaci zaschnout, naneste na ni lepidlo a pusťte se do obkládání.

Chcete jednoduché řešení? Vyberte si finální stěrku

Vysoce odolná stěrka Sikagard®-750 Deco EpoCem® na bázi cementu s epoxidovou pryskyřicí je ideální i do vlhkých prostor. Potěší hlavně milovníky designu, snadno s ní totiž vytvoříte velmi originální vzhled stěn i podlah. Povrch beze spár se skvěle udržuje, nemusíte ho ničím ošetřovat a dá se barevně tónovat.

Objevte milión důvodů, proč stavět s produkty značek Sika

Kromě systémů pro izolaci staveb nabízí Sika produkty na ochranu, opravu a zesilování betonových konstrukcí i lepení či tmelení. V nabídce najdete také podlahové systémy. Portfolio produktů rozšiřuje značka SCHÖNOX (podlahová a obkladová technika), KVK (malty, omítky a lepidla) a KVK Parabit (asfaltové pásy a expandovaný polystyren). Pokud tedy stavíte nebo rekonstruujete, navštivte web www.stavtehlavou.cz a získejte možnost vyhrát proplacení až 100 % hodnoty materiálu do výše 1 000 000 Kč. Řemeslníci mohou vyhrát okamžitou odměnu ve formě nářadí, oblečení a jiných pomůcek. Stačí nakoupit produkty značek Sika, SCHÖNOX, KVK nebo KVK Parabit alespoň za 30 000 Kč. Soutěžit můžete také na Facebooku, kde na vás čekají pravidelné měsíční soutěže například o poukázky do stavebnin.

24.04.2019