Nedejte šanci vlhkému zdivu, vyřešte problémy kvalitní sanací

Vlhké zdivo je nepřítelem snad každého majitele rodinného domu. Způsobuje puchýřování nátěru, plíseň i nepříjemný zápach, což může pěkně znepříjemnit bydlení. Jak se proti němu bránit?

Příčin může být celá řada

Obzvláště u starších domů je hlavní příčinou zcela chybějící nebo porušená hydroizolace. Kvůli tomu dochází ke vzlínání vlhkosti odspodu. Může se také jednat o chybný návrh a provedení hydroizolace nebo se na ní podepíše zub času. Ať tak či tak, časem se vlhkost rozšíří až do takové míry, že povede ke vzniku plísní a může dokonce způsobit i rozpad zdiva.

Vlhké zdivo je nepřítelem snad každého majitele rodinného domu

Řešením je provedení dodatečné izolace

Jedním z nejsnadnějších a zároveň účinných postupů je injektáž vlhkého zdiva pomocí silanové emulze, kterou zvládne každý. Vyzkoušejte systém SikaMur® InjectoCream-100. Jedná se o vodoodpudivý krém vhodný pro většinu typů zdiva (klasické cihlové, s dutinkami, kamenné i plněné štěrkem). Vyznačuje se vysokým podílem aktivních částic a dokonalou schopností propenetrovat do spáry ve zdivu, kde vytvoří vodoodpudivou bariéru. Díky tomu brání dalšímu šíření vlhkosti, zdivo nad rovinou aplikace dokonale vyschne, a navrátí vám to pravé pohodlí domova.

Nedejte šanci vlhkému zdivu, vyřešte problémy kvalitní sanací SikaMur
Po aplikaci sanací SikaMur® InjectoCream-100

Aplikaci zvládne opravdu každý

Práce s emulzí není nijak náročná. Pomocí běžné vytlačovací pistole stačí krém nanést do několika otvorů vyvrtaných do zdiva. Nepotřebujete žádnou speciální injektážní pumpu, vystačíte si s běžně dostupným nářadím. Množství použité injektážní emulze závisí na tloušťce a délce zdiva. Stačí do spáry vyvrtat vodorovným směrem otvory o průměru 12 mm v osové vzdálenosti do 12 cm. Do nich aplikujte emulzi, která je připravena přímo k použití, a ošetřete zdivo sanačním systémem.

Systém SikaMur® InjectoCream-100 je vodoodpudivý krém vhodný pro většinu typů zdiva

Zapojte se do soutěže Stavte hlavou a vyhrajte zpět až 100 % hodnoty materiálu

Produkty Sika vás zbaví nejen vlhkosti. Pokud stavíte nebo rekonstruujete, využijete je doslova od sklepa až po střechu. Zapojte se i vy do naší soutěže, ve které můžete získat až 100 % hodnoty materiálu do výše 1 000 000 Kč. Vyhrávat můžete i jako řemeslník. Nakupujte produkty značek Sika v minimální hodnotě 30 000 Kč a získávejte nářadí, oblečení nebo další pomůcky. Soutěžit můžete také na Facebooku, kde na vás čekají pravidelné měsíční soutěže o poukazy do stavebnin.

Zapojte se do soutěže Stavte hlavou a vyhrajte zpět až 100 % hodnoty materiálu
Zveřejněno dne 13.05.2019