Spárování obkladů zvládnete s kvalitním materiálem i svépomocí

Pečlivý výběr produktů, poctivá příprava a dobře odvedená práce jsou 3 základní předpoklady ke skvělému výsledku spárování. Chcete dlažbu a obklady, které vám budou dělat dlouho radost? Přečtěte si náš článek a staňte se profíkem na spárování.

Nepodceňte výběr materiálu

V nabídce najdete spárovací hmoty, které se podle složení dělí na cementové, epoxidové, silikonové a těsnicí hmoty pro vlhké prostory na bázi SMP (MS polymer).

  • Nejrozšířenějšími jsou cementové hmoty, které mohou být modifikovány jako flexibilní, vodoodpudivé, rychletuhnoucí a případně i se sníženou prašností.

  • Epoxidové hmoty SCHÖNOX se hodí pro lepení a spárování designových spár u dekorativních obkladů a skvěle poslouží i v bazénech, laboratořích nebo chemickém průmyslu. Jsou totiž chemicky odolné, bez zápachu, skvěle se s nimi pracuje a zároveň se bez problému čistí.

  • Silikonové tmely jsou k dostání v nejrůznějších barvách a mohou disponovat i odolností proti plísním.

Těsnicí hmoty pro vlhké prostory na bázi SMP jsou vysoce elastické a vytvrzující vzdušnou vlhkostí. Tmely odolají zažloutnutí, UV záření i plísním. Zároveň jsou výborné při aplikaci na mramor a přírodní kámen.

Spolehněte se na značku SCHÖNOX

SCHÖNOX nabízí kompletní sortiment spárovacích hmot. Mezi jejich produkty najdete řešení pro obklady s vysokou absorpční schopností (kamenina) nebo s citlivostí na vlhkost a barevnou stálost (přírodní kámen) i pro nesavé materiály (keramické obklady a skleněná mozaika). 

Jak na spárování s cementovou hmotou?

Na začátku je třeba pečlivě očistit spáry od podkladového lepidla. V nabídce SCHÖNOX najdete vodoodpudivé cementové hmoty se širokou barevnou škálou pro různě široké spáry a využití. Vyberte si takovou, která vám bude vyhovovat nebo se poraďte s technickým servisem.  

Před aplikací hmotu pečlivě rozmíchejte s vodou dle informací na obalu. Je důležité dodržet přesné dávkování, při použití většího množství vody totiž dochází ke vzniku pórů nebo bublin. Rozetřete hmotu gumovou stěrkou či hladítkem a na podlahu použijte gumový smeták. Dbejte na to, aby nedocházelo ke vzniku dutých míst. Po zatuhnutí spárovací hmoty přebytečnou hmotu otřete a zkontrolujte, aby na povrchu nevznikly nečistoty. Začnete-li moc brzy, dojde k vymývání pigmentů ze spár.

S epoxidovým nátěrem se skvěle pracuje

Pokud jste zvolili epoxidový nátěr, stačí ho před použitím rozmíchat dle návodu. Hmotu vpravte do spár pomocí spárovací desky. Přebytečný materiál odstraňte pomocí hladítka tak, aby na ploše zbyl jen tenký film. K emulzifikaci a čištění vám bohatě postačí houba a teplá voda. 

Aplikace tmelu je opravdu hračka

Aplikaci tmelů provedete jednoduše pomocí pistole na tmely. Těsnicí hmota na bázi SMP od firmy SCHÖNOX je k dostání v praktické tubě, takže je připravená ihned k použití a její aplikace je velmi snadná. Tmel je odolný vůči zažloutnutí, vykazuje dobrou chemickou odolnost vůči UV záření a odolnost proti plísním. Navíc ho lze snadno přebarvit většinou interiérových barev.

Vyberte si materiál SCHÖNOX a zúčastněte se naší soutěže Stavte Hlavou

Značka SCHÖNOX vám kromě kvalitních produktů zprostředkuje možnost vyhrát až 1 000 000 Kč. Nakupte výrobky v jedné z vybraných prodejen, stavte nebo rekonstruujte s námi a odneste si báječné odměny.

Zveřejněno dne 13.08.2019