Vyberte si nejlepší pomocníky pro hydroizolaci balkonu nebo terasy

Terasy a balkony musí každý den odolávat povětrnostním vlivům i dalším rozmarům počasí. Aby vám mohly dlouho a dobře sloužit, je nutné zaměřit se na kvalitní izolaci proti vodě a chránit nejen pochozí část, ale i ostatní detaily jako je přechod hydroizolace z vodorovné plochy na svislou, prostup nosného prvku zábradlí nebo izolace vstupních dveří.

Nekvalitní hydroizolace vám přidá spoustu vrásek

Při konstrukci teras nebo balkonů hraje hydroizolace jednu z nejdůležitějších rolí. Pokud ji podceníte, výrazně zkrátíte životnost celé konstrukce. Následkem je zatékání, které se zpětně velmi špatně řeší. Nedejte vlhkosti šanci a zajistěte si bezproblémové užívání balkonu, který se stane oázou klidu a odpočinku.

Není lepidlo jako lepidlo

Pokud jste se rozhodli umístit na balkon nebo terasu dlažbu, vyberte výjimečné řešení SikaBond®-T8, které je hydroizolací i lepidlem v jednom. Nanáší se na podklad ve dvou vrstvách, první zajistí vytvoření souvislé vodonepropustné vrstvy, snadné vytažení na sokl a napojení na odvodňovací prvky. Na ni nanesete zubovým hladítkem druhou vrstvu, na kterou pak přímo nalepíte dlažbu. Hlavní výhodou je přilnavost na většinu podkladů, tlumení kročejového hluku, pružnost, díky níž se sníží napětí mezi dlažbou a podkladem a dlažba tak nebude odskakovat.

Nechcete zatěžovat balkon nebo terasu dlažbou?

Další hmotnost nemusí vždy konstrukce balkonu nebo terasy zvládnout a žádoucí často není ani zvýšení výškové úrovně. Pro tyto případy a samozřejmě i pro ty z vás, kteří dlažbě zkrátka neholdují, je skvělým řešením hydroizolační nátěr a finální pochozí vrstva v jednom Sikafloor®-400 N Elastic+. Je trvale pružný, obsahuje minimum rozpouštědel a aplikuje se na pochozí plochu snadno pomocí válečku nebo stříkáním. Vytvoří souvislou izolační vrstvu a můžete ho použít i na detaily jako je sokl, zábradlí nebo oplechování. Ochrání balkon nejen proti povětrnostním vlivům a otěru, ale i proti UV záření. Vysoká elasticita nátěru zajišťuje přemostění trhlin. Výsledný povrch může mít díky použití barevných chipsů nebo křemičitého písku hladkou nebo protiskluznou podobu.

Zvolte pro hydroizolaci produkty Sika a získejte až 1 000 000 Kč

Objevte vše potřebné pro hydroizolaci balkonů a teras. Zúčastněte se soutěže s produkty Sika, která je určena jak stavebníkům, tak řemeslníkům a stavebním firmám. Stačí při stavbě nebo rekonstrukci používat produkty Sika, SCHÖNOX, KVK nebo KVK Parabit. Stavebníci mohou vyhrát proplacení materiálu do výše až 1 000 000 Kč. Na řemeslníky čekají za jednorázové nákupy okamžité odměny ve formě nářadí, oblečení a dalších doplňků. Potřebné informace najdete na stavtehlavou.cz. Sledujte také naše facebookové stránky Sika a účastněte se pravidelných měsíčních soutěží o poukazy do stavebnin za tisíce korun.

Zveřejněno dne 31.05.2019