Pasivní dům v CHKO Železné hory

Kreslicí plátno 1 kopie 10
Novostavba
Kreslicí plátno 1 kopie 8
Pardubický kraj
ID stavby: 3903
Plocha: 124m²
Podlaží: 2. nadzemní podlaží
Stavební úpravy:

O našem domě

Stavba pasivního rodiného domu v CHKO Železné hory, v podlaze 19 cm šedého polystyrenu, na fasádě bude 30 cm šedého polystyrenu.

Stavíme pasivní dům menší velikosti – zastavěná plocha je kolem 85 m². Jedná se o 4+1 s jednou menší místností k tomu. Do stavby jsme se pustili, abychom mohli žít v přírodě, kde budeme mít vlastní zahradu a les, kam budou moct chodit naše děti na procházky. Inspiraci získávám z článků na internetu a facebookových fór, kde ale člověk musí dávat pozor, s kým komunikuje a najít opravdové odborníky.

Na stavbě jsem použil především produkty od KVK Parabit, konkrétně šedý polystyren EPS 100 do podlah v tloušťkách 6 a 7 cm a také na fasádu v tloušťce 30 cm a perimetr v tloušťce 28 cm. Využil jsem i hydroizolace do koupelen, rohové pásky a anhydrit Sika.

Stavebníkům, kteří s projektem teprve začínají bych poradil, aby si dávali pozor na pečlivý výběr materiálů, které chtějí pro stavbu použít a vše dopředu promyslet, některé změny se totiž později už jen těžko provádějí nebo jsou velmi nákladné.